5 powodów, dla których warto ubezpieczyć firmę od odpowiedzialności cywilnej

5 powodów, dla których warto ubezpieczyć firmę od odpowiedzialności cywilnej

Ubezpieczenie firmy to dzisiaj już niemal wymóg podczas planowania jej budżetu. Podobnie jak ubezpieczamy rodzinę, samochód czy dom, podobnie powinniśmy rozważyć ubezpieczenie firmy. Pomimo, że ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej może wydawać się niektórym wydawać zbędne, jednak w rzeczywistości może uchronić nas ono przed wieloma nieprzewidzianymi zdarzeniami.

Ubezpieczenie firmy – o czym należy pamiętać?

Wile firm ubezpieczeniowych oferuje bardzo różne warianty, które znacznie różnią się między sobą warunkami umowy. Jednak podczas wyboru najlepszego ubezpieczenie dla swojej firmy nie powinniśmy od razu decydować się na wariant najbardziej rozszerzony, gdyż w przypadku naszej firmy może okazać się on zupełnie niepotrzebny. Ubezpieczenie firmy powinno być krokiem szczególnie przemyślanym, ponieważ nieodpowiednio dobrane ubezpieczenie może narazić nas na znaczne koszty, które są przecież możliwe uniknięcia. Zatem na jakie czynniki powinniśmy zwrócić uwagę podczas podejmowania decyzji o rodzaju ubezpieczenia w naszej firmie? Pierwszym kryterium, który powinien być kluczowy dla nas jako przedsiębiorców, to liczba zatrudnionych w firmie osób. W przypadku dużej grupy osób jednym z podstawowych kryteriów powinno być oc firmy, które uwzględnia następstwa rażącego zaniedbania. Firma, która zatrudnia dużo personelu jest bardzo narażona na nieprawidłowości podczas wykonywania pracy. Ten rodzaj chroni na przed następstwami rażących zaniedbań, czyli w praktyce przede wypadkami, które mogą zdarzyć się na terenie zakładu, ale również przez konsekwencjami, które mogą spotkać przedsiębiorca kiedy jego produkt w wyniku zaniedbań okaże się wadliwy i będzie stanowił poważne zagrożenie dla konsumenta lub personelu innego producenta.

OC firmy, czyli kiedy podwykonawca popełnia błąd

Na pewno każdy przedsiębiorca prędzej lub później spotka się z sytuacją, kiedy to jeden z jego podwykonawców popełni jakiś błąd, który w konsekwencji albo spowoduje powstanie poważnego zagrożenia dla pracowników obecnych na terenie firmy, albo w najlepszym przypadku błąd ten spowoduje znaczną przerwę w produkcji lub wykonywaniu usługi dla kontrahentów. Zastrzyk gotówki, o który możemy wnioskować do firmy ubezpieczeniowej na podstawie wykupionego właśnie tego rodzaju ubezpieczenia pozwoli na pokrycie kosztów odszkodowań dla pracowników, którzy w wyniku błędu mogli ponieść uszczerbek na zdrowiu, albo pokryć koszty związane z przerwą w produkcji. Na tego rodzaju ubezpieczenie zdecydować się wiec przedsiębiorcy, którzy współpracują z wieloma podwykonawcami, ponieważ wtedy ryzyko popełnienia przez jednego z nich takiego właśnie błędu jest bardzo duże.

OC działalności gospodarczej – czy obejmuje również szkody wyrządzone przez pojazdy zakładowe?

Na wyposażeniu większości firm, które zajmują się transportem, spedycją, czy też logistyką, znajdują się różnego rodzaju pojazdy. Niezależnie od tego, czy są to masywne urządzenia przeznaczone do prac hydraulicznych, tiry, czy też nieco mniejsze wózki widłowe, każdy z tych rodzajów pojazdów może spowodować szkody, których pokrycie z budżety firmy w całości może okazać się niemożliwe. W tym przypadku jedynym ratunkiem może okazać się dobre OC działalności gospodarczej, które pokryje część lub całość strat, które zostały spowodowane przez pojazd należący do naszej firmy. Wiele firmy ubezpieczeniowych dodatkowo oferuje również dodatkową możliwość dokupienia specjalnego ubezpieczenie poszczególnych pojazdów, co dodatkowo uchroni nas przed kosztami naprawy uszkodzonego pojazdu.

Ubezpieczenie firmy budowlanej – dziś to już konieczność

Wszelkiego rodzaju firmy budowlane, ze względu na charakter prowadzonej przez siebie działalności, narażone są znacznie bardziej na możliwość wypadku podczas pracy. Oprócz oczywiście zastosowania wszelkich niezbędnych wymogów bezpieczeństwa oraz zastosowaniu się do zaleceń specjalisty ds. BHP na terenie palcu budowy, powinniśmy dodatkowo rozważyć dodatkowe ubezpieczenie naszej firmy przez następstwami nieszczęśliwych wypadków na ternie placu budowy. Ubezpieczenie firmy budowlanej może uchronić nas przed kosztami związanymi z utrata budulca lub materiału dodatkowego, a ponadto pomoże w przypadku konieczności pokrycia kosztów leczenia oraz rehabilitacji pracownika, który uległ wypadkowi.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij