Jakie treści kocha Google, a jakich nie cierpi?

Jak wynika z badań, aż 89% przedsiębiorstw, które korzystają z content marketingu, jest zadowolonych z osiąganych rezultatów. Przedsiębiorcy i marketerzy wskazują, że dobra strategia contentowa ma znaczący wpływ na ruch na stronie, czas wizyty użytkownika na niej i – na najważniejszą rzecz – sprzedaż. Ktoś może pomyśleć: jakim cudem dobre treści mogą wypływać na sprzedaż? Mówi się, że miłość czyni cuda… a Google po prostu kocha dobre treści.

Dlatego też, żeby udowodnić sceptykom, którzy nie za bardzo wierzą w moc content marketingu, i to, że jest on skuteczny, pokazujemy mechanizmy algorytmu Google, które premiują dobry content, a zły banują, spychając w czeluść nieczytanego internetu.

Google od kilku lat stopniowo wprowadza zmiany, które mają doprowadzić do tego, by Googleboty oceniały przydatność strony tak samo jak użytkownik.

Teksty muszą być więc:

  • unikalne,
  • poprawne gramatycznie,
  • przydatne,
  • ciekawe,
  • wyczerpujące dany temat (a więc i obszerne – minimum 2500, a najlepiej 5000 i więcej znaków),
  • odpowiednio zilustrowane i miłe dla oka.

Dowodem na to, że Google potrafi ocenić jakość tekstów, są choćby kolejne update’y, które wpływają na spadek pozycji wielu stron. Warto przy tym pamiętać, że gigant Mountain View bardzo rzadko informuje o wprowadzonych zmianach. Rzadko też potwierdza domysły bacznych obserwatorów, którzy w drodze licznych eksperymentów, próbują ustalić mechanizm działania wyszukiwarki. Google pilnie strzeże tych mechanizmów, tak samo jak Coca-cola swojej receptury. Jedno natomiast jest pewne – gigant z Mountain View niszczy złe treści, a dobre ubóstwia.

CONTENTED_Jakie_tresci_kocha_Google

Infografika przygotowana przez Contented by They.pl.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij